نه واقعا چرا پیاده روی نمی‌کنید؟ زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه

چه بهانه‌ای مانع بیرون رفتن شما از خانه یا راه رفتن بر روی تردمیل می‌شود؟

“وقت برای پیاده روی ندارم”

شما مشغله‌هایی مثل کار، مدرسه، پخت‌وپز، تمیزکاری، خرید، بچه‌ها و خشک‌شویی دارید. زمان کافی برای انجام هر کاری وجود ندارد. چطور قرار است 30 دقیقه پیاده‌روی کنید تا حداقل مقدار لازم برای سلامتی را انجام داده باشید؟

چگونه می‌توانید به‌اندازه‌ی کافی پیاده‌روی کنید تا دوستانتان در Fitbit، دوستان خود را به شما ترجیح ندهند؟

چگونه بهانه ی “وقت برای پیاده روی ندارم” را کنار بگذارید؟

 • به یک زمان پیاده‌روی پایبند باشید: زمان پیاده‌روی خود را روی تقویم مشخص کنید. آن را به تقویم گوشی هوشمند خود اضافه کرده و روی تکرار قرار دهید، فقط لازم است یک بار آن را اضافه کنید تا هر روز آن را به شما یادآوری نماید. یا، می‌توانید به روش سنتی عمل کرده و آن را در دفتر برنامه‌ی روزانه‌ی خود یادداشت کرده و یک ساعت زنگ‌دار دستی را تنظیم کنید.

 • دیگران را دعوت کنید: خانواده، همکاران و دوستانتان را دعوت کنید تا با شما همراه شوند. با این کار شما یک فشار اجتماعی خواهید داشت تا به آن پایبند بمانید. پیاده‌روی با دیگران برای انجام کارهای اجتماعی و ارتباط برقرار کردن با بچه‌ها، همسر یا دوستانتان بسیار عالی است. زمانی که از تکنولوژی دور هستید، برای ایجاد روابط واقعی بسیار مناسب خواهد بود.

 • کارهای روزمره‌ی خود را با پیاده‌روی انجام دهید: به‌جای اینکه در راه بازگشت به خانه توقف کنید تا کارهای خود را انجام دهید، پیاده به فروشگاه و اداره‌ی پست بروید و وسایل خود را در یک کوله‌پشتی حمل کنید. هنگام شام پیاده به یک رستوران بروید و برگردید. به‌جای اینکه بچه‌ها را با ماشین به مدرسه برسانید، تا مدرسه پیاده‌روی کنید. در راه برگشت، احساس راحتی و آرامش خواهید داشت تا برای مابقی روز آماده شوید.

 • پیاده‌روی را در یک روز پرمشغله‌ی خود بگنجانید: هنگام استراحت یا ناهار سر کار پیاده‌روی کنید، یا در خانه وقتی غذا در حال پختن است یک پیاده‌روی مختصر داشته باشید. اگرچه این بهترین حالت این است که پیاده‌روی نیم ساعت یا بیشتر به‌صورت پیوسته باشد، اما چند پیاده‌روی 10 تا 15 دقیقه‌ای کالری می‌سوزاند و عادت به ورزش کردن را در شما ایجاد می‌کند. مراجع سلامت توصیه می‌کنند در روز 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط انجام دهید، با تقسیم کردن این زمان به بازه‌های 10 دقیقه‌ای یا بیشتر، می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.

  1. بهانه: “برای راه رفتن خیلی خسته ام”

  وقت پیاده‌روی‌تان رسیده است اما خسته هستید. به‌اندازه‌ی کافی نخوابیدید یا از کار و فعالیت‌های دیگر خسته شده‌اید.

  چگونه بهانه ی “برای راه رفتن خیلی خسته‌ام” را کنار بگذارید؟

  • ننشینید: دراز نکشید، وقتتان را به خاطر یک فنجان قهوه هدر ندهید. در عوض مقداری آب بنوشید و یک اسنک بخورید تا دهیدراته نباشید یا با شکم خالی تمرین را شروع نکنید.

  • دست به کار شوید: به خودتان اجازه ندهید که بدانید واقعاً قصد پیاده‌روی دارید. وقتی بند کفش‌هایتان را گره می‌زنید و به سمت در می‌روید، در مورد آن فکر نکنید. مغز خسته‌ی خود را بیدار نکنید. وقتی در حال پیاده‌روی هستید، شگفت‌انگیز است که خستگی چگونه از بین می‌رود.

  • هنوز هم خسته‌اید: اگر بعد از 15 دقیقه هنوز خستگی از بین نرفته یا بدتر شده است، شاید در حال سرماخوردگی هستید یا بیش‌ازحد تمرین کرده‌اید. پیاده‌روی‌تان را تمام کنید، مقدار زیادی آب بنوشید و مراقب خودتان باشید. اگر روزی برای استراحت ندارید، فردا را مرخصی بگیرید.

  1. بهانه‌: “هوا برای پیاده روی خیلی سرد است”

  آیا بهانه‌ی شما برای پیاده‌روی نکردن این است که هوای بیرون خیلی سرد است؟ سوز و سرمای هوا می‌تواند تمایل شما به پیاده‌روی را کم کند. سر خوردن و افتادن بر روی یخ یا برف یک مسئله‌ی ایمنی جدی است.

  چگونه بهانه ی “هوا برای پیاده‌روی خیلی سرد است” را کنار بگذارید؟

  • چند لایه لباس بپوشید: چند لایه لباس مناسب، با یک کلاه و دستکش بپوشید. ابتدا یک بلوز آستین‌بلند نفوذپذیر، سپس یک لایه‌ی عایق از پشم یا کرک و یک ژاکت بادگیر بپوشید. می‌توانید یک شال‌گردن اضافه کنید یا یک بالاکلاوا یا کلاه باف (Buff) بپوشید تا از گردنتان محافظت کنید.

  • انگشتان پا را گرم نگه دارید: ساده‌ترین راه این است که یک دستمال‌کاغذی را بین روی پا و سطح رویی کفش قرار دهید.

  • دست‌هایتان را گرم نگه دارید: پوشیدن دستکش خوب است، اما دستکش‌های یک انگشتی (دستکش‌های بدون پنجه یا mitten) بهتر هم هستند. همچنین از یک پاکت گرم‌کننده‌ی شیمیایی فوری برای جلوگیری از یخ زدن انگشتان خود استفاده کنید.

  • زنجیر برای کفش‌هایتان: وسایل ایجادکننده‌ی اصطکاک مثل استوک های slip-on-cleats را که با کفش یا بوت معمولی شما کار می‌کنند، بپوشید.

  • چوب‌دستی‌های پیاده‌روی برای حفظ تعادل: اگر آن‌قدر زمین لیز است که نیاز به دستگاه اصطکاک دارید، بهتر است که یک جفت چوب‌دستی پیاده‌روی را به مجموعه وسایل پیاده‌روی زمستانی خود اضافه کنید.

  • وقت تردمیل است: البته اگر پیاده‌روی بیرون از منزل را ترجیح می‌دهید ممکن است این ایده‌ی مناسبی نباشد، اما می‌تواند موجب کنار آمدن شما با زمستان شود.

  • در فضای سرپوشیده قدم بزنید: یک مسیر سرپوشیده پیدا کنید، یا در بازار قدم بزنید. از راهروهای ساختمان‌های بزرگ به‌عنوان مسیر پیاده‌روی استفاده کنید. اگر هیچ‌یک از این‌ها نبود، داخل خانه یا آپارتمان خود دور بزنید. شگفت‌انگیز است که چقدر می‌توانید هنگام تماشای تلویزیون، دور میز آشپزخانه‌ی خود قدم بزنید.

  1. بهانه: “هوا بارانی است”

  آیا بهانه‌ی شما برای نرفتن به پیاده‌روی این است که باران می‌بارد و در باران قدم نمی‌زنید؟ قدم زدن در باران می‌تواند ناخوشایند باشد، یا اینکه می‌توانید نگرش خود را تغییر داده و قدم‌زنان زیر باران آواز بخوانید.

  چگونه بهانه ی “هوا بارانی است” را کنار بگذارید؟

  ممکن است شما شیرین‌ترین فرد روی زمین باشید، اما از شکر ساخته نشده‌اید و در باران حل نمی‌شوید. از این تاکتیک‌ها استفاده کنید:

  • چیزی بدتر از هوای بد وجود ندارد، به‌جز نداشتن لباس کافی: اگر لباس ضد آب مناسب بپوشید، حداقل برای پیاده‌روی‌های کوتاه‌تر می‌توانید زیر باران خشک بمانید. اگر چنین لباسی ندارید، همان پانچوهای پلاستیکی ارزان‌قیمت (پانچو پارچه‌ی پتو مانندی است که در زمستان می‌پوشند) از فروشگاه‌های یک‌دلاری، جوابگو خواهد بود.

  • چتر: چتر یک راه‌حل ساده و راحت برای یک گردش معمولی است. یک چتر دارای طراحی ضد باد و دستگیره‌ی راحت انتخاب کنید.

  • بشویید و خشک کنید: گاهی بدن برهنه بهتر از پارچه‌ی خیس است. اگر به‌اندازه‌ی کافی گرم است، قدم زنید و باران را تجربه کنید. بعد از آن می‌توانید لباس‌های خشک خود را بپوشید.

  • برای خود پاداش تعیین کنید: روغن حمام و شمع‌های آروماتراپی و کوکای خود را برای زمانی که برمی‌گردید آماده کنید. هیچ حسی بهتر از پوشیدن یک حوله‌ی بلند گرم بعد از قدم زدن در زیر باران نیست.

  • احساسات تازه‌ای را تجربه کنید: وقتی باران به صورتتان می‌خورد و وقتی از بازوها و دست‌هایتان جاری می‌شود چه حسی دارد؟ به صداهایی که باران در اطرافتان ایجاد می‌کند گوش کنید. زبانتان را بیرون بیاورید و طعم باران را بچشید. به قطره‌های باران بر روی برگ‌ها و گل‌ها نگاه کنید. هوای آفتابی خسته‌کننده است. هوای بارانی سرگرم‌کننده است و برای گرفتن عکس‌های فوق‌العاده مناسب است.

  • در فضای سرپوشیده قدم بزنید: اگر تمایل ندارید، مجبور نیستید زیر باران قدم بزنید. اما باز هم نیاز به ورزش دارید. در خانه بر روی تردمیل، در بازار، در مسیرهای سرپوشیده پیاده‌روی کنید و یا در راهرو ساختمان‌های بزرگ قدم بزنید.

   1. بهانه: “هوا خیلی گرم است”

   هوای گرم برای کسانی که پیاده می‌روند خطرات زیادی ایجاد می‌کند. بر گرما غلبه کرده و بهانه را کنار بگذارید.

   چگونه بهانه ی “هوا خیلی گرم است” را کنار بگذارید؟

   • عرق کردن خود را دوست داشته باشید: آن را بپذیرید. شما دارید می‌درخشید!

   • لباس مخصوص هوای گرم بپوشید: لباس‌های قابل‌تنفس مثل CoolMax بپوشید که عرق را از پوست دور می‌کنند تا تبخیر آن باعث خنک شدن شما شود. یک کلاه بپوشید تا نور خورشید به سرتان نخورد.

   • زیاد آب بنوشید: قبل از پیاده‌روی، هر ساعت 16 اونس آب بنوشید تا برای شروع آب بدنتان کافی باشد. سپس به ازای هر مایل، یک فنجان یا بیشتر آب بنوشید. در انتها یک لیوان بزرگ آب بنوشید.

   • زمان‌های خنک: صبح زود یا عصرهای خنک پیاده‌روی کنید تا از گرم‌ترین بخش روز در امان باشید. راه‌های دارای سایه و یا نسیم خنک را انتخاب کنید.

   • در مکان‌های سرپوشیده راه بروید: روی تردمیل، داخل بازار، در مسیرهای سرپوشیده و در راهروهای ساختمان‌های بزرگ پیاده‌روی کنید.

   1. بهانه: “من برای پیاده روی در مکان عمومی خیلی چاق هستم”

   دوست دارید پیاده‌روی کنید، اما احساس می‌کنید برای ورزش کردن در مکان عمومی خیلی چاق هستید. این بهانه، کارشکنی توسط خودتان است.

   چگونه بهانه ی “من برای پیاده روی در مکان عمومی خیلی چاق هستم” را کنار بگذارید؟

   • وقت صحبت‌های مثبت با خودتان است: در آینه نگاه کنید و در مورد خودتان اعترافاتی را انجام دهید. “من سالم و زیبا هستم. بدن من قوی است. می‌توانم مایل‌ها راه بروم. من یک ورزشکار هستم.”

   • شما یک قهرمان هستید: فردی که با وجود اضافه‌وزن پیاده‌روی می‌کند در نوع خود یک الگو است. شما می‌توانید در زندگی افرادی که ممکن است شما را ببینند، تفاوت ایجاد کنید. آن‌ها به چه می‌اندیشند؟ “بهانه‌ی من چیست؟”

   • برای موفقیت لباس بپوشید: برای خودتان لباس‌های پیاده‌روی تهیه کنید که با هیکل الآن شما متناسب هستند. هرچه ورزیده‌تر می‌شوید، لباس‌ها گشادتر می‌شوند.

   • به یک پیاده‌روی جمعی یا باشگاه پیاده‌روی بپیوندید: افراد زیادی را خواهید دید که اضافه‌وزن دارند و در ماراتن، نیمه ماراتن، پیاده‌روی 10 کیلومتر یا 5 کیلومتر راه می‌روند. به یک باشگاه پیاده‌روی بپیوندید و افراد زیادی را خواهید دید که با هر سایزی مشغول فعالیت هستند.

   • آن‌ها شما را تشویق می‌کنند: در رویدادهای جمعی دویدن/پیاده‌روی، دوندگان افراد دارای اضافه‌وزن را بسیار تشویق و حمایت می‌کنند. می‌شنوید که شما را تشویق کرده و می‌گویند “خوب به نظر می‌رسی!” خیلی شما را تشویق و تأیید می کنند. آن‌ها چالش‌های شما را می‌دانند، خیلی از آن‌ها قبلاً مثل شما بوده‌اند.

   • با افتخار پیاده‌روی کنید: طوری پیاده‌روی کنید که گویی ورزشکار هستید و 99.9 درصد از عابرین با خودشان فکر کنند که “او اینجا در حال ورزش کردن است، شاید من هم باید همین کار را انجام دهم.” اجازه ندهید هیچ فرد احمقی از آن 0.1 درصد، یک لحظه از روزتان را خراب کند یا مانع انجام کار صحیح شما شود.

   • با پزشکتان هماهنگ کنید: اگر به‌تازگی یک برنامه‌ی ورزشی را شروع کرده‌اید یا مشکل خاصی مثل دیابت یا بیماری قلبی دارید، با پزشک خود مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند شما را در مورد ایمنی پیاده‌روی راهنمایی کنند و یک برنامه‌ی زمانی که مناسب بیماری‌تان باشد در اختیارتان قرار دهند. همچنین ممکن است گروه‌های پیاده‌روی را که در مراکز پزشکی و کلینیک‌ها وجود دارند، بشناسند.

   • درد را نادیده نگیرید: اگر در زانوها، قوزک‌ها یا پاها دچار درد یا آسیب هستید، به پزشک مراجعه کنید. این‌ها را غالباً می‌توان درمان کرد و پیاده‌روی‌تان را راحت‌تر نمود.

    1. بهانه: “من برای پیاده روی خیلی پیر هستم”

    ورزش برای افراد جوان است، نیست؟

    چگونه بهانه ی “من برای پیاده روی خیلی پیر هستم” را کنار بگذارید؟

    • هرچه سنتان زیاد می‌شود، باید به ورزش کردن ادامه دهید: پیاده‌روی سریع یکی از ورزش‌های هوازی با شدت متوسط است که توسط مراجع سلامت برای افراد در تمامی سنین، از جمله افراد بالای 65 سال، توصیه می‌شود. باید آن را 5 روز در هفته به مدت 30 دقیقه انجام دهید تا خطرات مربوط به سلامتی را کاهش داده و تناسب‌اندام خود را حفظ نمایید.

    • خودتان را دست‌کم نگیرید: تقریباً 10 میلیون آمریکایی با سن 55 سال به بالا، پیاده‌روی را جزء فعالیت‌های ورزشی خود می‌دانند. شما در خط پایان دو 5 کیلومتر، 10 کیلومتر، نیمه ماراتن و ماراتن تعداد زیادی از افراد با موهای خاکستری و صورت چروکیده را خواهید دید.

    • در نوع خود یک الگو برای افراد جوان‌تر باشید: اگر در سن 55 سالگی روی صندلی راحتی خود بنشینید، آن‌ها چه فکری می‌کنند؟

    1. بهانه: “پاها یا عضلاتم درد می کنند”

    آیا بهانه‌ی شما این است که عضلات یا محل زخمتان و یا پاهایتان خسته‌ی تاول‌زده هستند؟

    چگونه بهانه ی “پاها یا عضلاتم درد می کنند” را کنار بگذارید؟

    • عضلات دردناک بعد از تمرینات: حرکات سخت مثل پیاده‌روی در شیب زیاد، تغییر شیوه‌ی پیاده‌روی، یا پیاده‌روی در مسافت طولانی، همگی می‌توانند منجر به دردناک شدن عضلات شوند. این طبیعی است. همچنین ممکن است وقتی سرعت، تکنیک یا کفش پیاده‌روی‌تان را تغییر می‌دهید، ناهماهنگی میان ساق‌های پا را تجربه کنید. نگران آن نباشید و حتماً قبل از بالا بردن سرعت، خوب گرم کنید.

    • به علائم آسیب‌دیدگی توجه کنید: اگر درد یا تورم شدید دارید، پس ممکن است آسیب‌دیده باشید. با این نوع درد پیاده‌روی نکنید. از فرمول RICE برای استراحت (Rest)، یخ (Ice)، کمپرس (Compress) و ارتقاء (Elevate) آسیب‌دیدگی استفاده کرده و با پزشکتان مشورت کنید. اگر در کف پا یا پاشنه درد دارید، ممکن است دچار درد پاشنه (Plantar fasciitis) باشید.

    • کفش‌هایتان را عوض کنید: کفش‌هایتان چقدر کار کرده‌اند؟ کفش‌های پیاده‌روی باید هر 500 مایل یا حداقل هر 6 ماه یک‌بار تعویض شوند. آن‌ها راحتی خود را از دست می‌دهند و دیگر از پاهایتان در برابر فشار و ضربات محافظت نمی‌کنند و عضلات و مفاصلتان نیز تفاوت را احساس خواهند کرد.

    • کفش‌های مناسب تهیه کنید: از فروشگاه‌هایی کفش پیاده‌روی بخرید که دونده‌های مهم نیز از آنجا خرید می‌کنند و سایز مناسب را تهیه کنید. از نکات موجود در راهنمای خرید کفش پیاده‌روی استفاده کنید تا یک کفش مناسب تهیه نمایید.

    • از تاول زدن جلوگیری کنید: با درمان‌های ضد ساییدگی/ضد تاول از نواحی حساس به تاول محافظت کنید. پیش از پیاده‌روی، نقاط قرمز یا تاول‌ها را با یک بانداژ یا نوار بپوشانید.

    • کفی‌های قوس‌دار: کفش‌های ورزشی دارای کفی قوس‌دار نیستند، باید خودتان یک کفی قوس‌دار تهیه کرده و داخل کفشتان قرار دهید. کفی‌های سفارشی می‌توانند تفاوت ایجاد کنند. آن‌ها جایگزینی برای کفش نو نیستند اما می‌توانند مثل کفش‌های نو، پاهایتان را خوشحال‌تر کنند.

    1. بهانه: “نمی خواهم تنها پیاده روی کنم”

    یکی از دلایل اصلی این‌که افراد پیاده‌روی نمی‌کنند، نداشتن یک شریک برای پیاده‌روی است. ممکن است دوست نداشته باشید تنها پیاده‌روی کنید و یا اینکه از پیاده‌روی به تنهایی بترسید.

    چگونه بهانه ی “نمی‌خواهم تنها پیاده‌روی کنم” را کنار بگذارید؟

    • کسی را دعوت کنید: آن‌ها ممکن است در ابتدا ناراضی باشند، اما دعوت شدن به پیاده‌روی خوشحال‌کننده است. کسی را که دوست دارید، اعضای خانواده، بچه‌ها، دوستان و همکاران را دعوت کنید. “من می‌خواهم به‌عنوان ورزش، پیاده‌روی کنم، اما نمی‌خواهم تنها باشم. خوشحال می‌شوم اگر حداقل یک روز در هفته همراه با من پیاده‌روی کنید.”

    • باشگاه‌ها: به یک باشگاه پیاده‌روی یا گروه ورزشی بپیوندید.

    • پیاده‌روی‌های جمعی: در پیاده‌روی‌های جمعی شرکت کنید یا در جاهایی که دیگران نیز حضور دارند، پیاده‌روی کنید. وقتی راه می‌روید گفت‌وگویی را شروع کنید و طولی نخواهد کشید که دوستان جدیدی برای پیاده‌روی خواهید داشت.

    • جایی راه بروید که دیگران نیز پیاده‌روی می‌کنند: اگر در پارک محلی، مسیر مدرسه، مسیرهای دوی آهسته یا بازار که مردم معمولاً در آن‌ها راه می‌روند پیاده‌روی کنید، تنها نخواهید بود. طولی نمی‌کشد که با آن‌ها گفت‌وگو خواهید کرد و دوستان جدید پیدا می‌کنید.

    • دوستان مجازی: اگر هنوز هم کسی را برای پیاده‌روی پیدا نکرده‌اید، یک دوست اینترنتی پیدا کنید و به یکدیگر انگیزه دهید. از ایمیل، فیسبوک، توییتر، یا اپلیکیشن های پیاده‌روی استفاده کنید تا با دیگران ارتباط برقرار کنید.

    • آهنگ: هنگام پیاده‌روی خودتان را با موسیقی، پادکست، کتاب‌های صوتی، یا رادیو سرگرم کنید.

    • یاد بگیرید که از پیاده‌روی به تنهایی لذت ببرید: فواید مثبت زیادی در پیاده‌روی به تنهایی وجود دارد.

    • سگ: پیاده‌روی با سگتان یک راه خوب برای داشتن همراهی و محافظت است.

    • عصا یا چوب‌دستی‌های پیاده‌روی: داشتن یک عصا یا استفاده از چوب‌دستی‌های پیاده‌روی در هنگامی‌که تنها قدم می‌زنید، آن را کمتر برای شما مثل یک هدف آسان و بی‌دردسر نشان می‌دهد. اگر از پیاده‌روی به تنهایی می‌ترسید، می‌توانید از این تاکتیک استفاده کنید.

     1. بهانه: “پیاده روی خسته کننده است”

     همان کار تکراری همیشگی را انجام می ­دهید. پیاده‌روی‌تان به‌جای اینکه مفرح باشد، مثل یک محرومیت احساسی به نظر می‌رسد.

     چگونه بهانه ی “پیاده روی خسته‌کننده است” را کنار بگذارید؟

     • مسیرتان را عوض کنید: یک قلمرو جدید پیدا کنید. مسیرهای پیاده‌روی در مجاورت خودتان را بررسی کنید. یک پارک پیدا کرده و در آن گردش کنید. بر روی نقشه‌های گوشی همراه خود آن‌ها را نشان کنید یا در اپلیکیشن های نقشه‌ی موبایل به دنبال آن‌ها بگردید.

     • سرعتتان را تغییر دهید: با یک تمرین پیاده‌روی، هر چند دقیقه سرعتتان را تغییر دهید. در روزهای مختلف تمرینات متفاوتی انجام دهید. دویدن، جست‌وخیز کردن و دیگر انواع تمرینات را به آن اضافه کنید.

     • از یک قدم شمار، کمربند هوشمند تناسب‌اندام، یا اپلیکیشن پیاده‌روی استفاده کنید: آن را بپوشید. یک هدف تعیین کنید، مثلاً 10000 قدم در روز.

     • وقتی پیاده‌روی می‌کنید به چیزی گوش کنید: هندزفری خود را بردارید و به موسیقی، پادکست، یا یک کتاب صوتی بر روی گوشی هوشمند خود یا هر دستگاه دیگری گوش کنید.

     • با یک دوست یا سگتان پیاده‌روی کنید: شریک قدیمی‌تان برای پیاده‌روی را عوض کرده یا یک فرد جدید را به گروه اضافه کنید تا کمی شرایط را بهبود ببخشید. به یک گروه یا باشگاه پیاده‌روی بپیوندید.

     • بازی‌ها و پرسش‌های تفکر برانگیز: بازی‌هایی که خانواده‌تان در سفرهای طولانی با ماشین انجام می‌دادند تا شما را ساکت نگه‌دارند به خاطر دارید؟ ماشین‌ها را بشمارید یا پرنده‌ها، گل‌ها، یا درخت‌هایی را که می‌بینید نام ببرید. پرسشی را انتخاب کنید تا در هنگام پیاده‌روی در مورد آن فکر کنید، مثلاً “دوست دارم پنج سال دیگر کجا باشم؟” یا “اگر یک ‌میلیون دلار داشته باشم و نتوانم برای خودم یا خانواده‌ام خرج کنم، با آن چه‌کار کنم؟”

     • مدیتیشن یا دعا کردن: از زمان پیاده‌روی خود برای مدیتیشن یا دعا استفاده کنید.

     • رویدادها: برنامه‌ریزی کنید تا در رویدادهای پیاده‌روی یا پیاده‌روی‌های خیریه شرکت کنید تا به پیاده‌روی خود هیجان و تنوع اضافه کرده و پاداش بگیرید.

     • تمرین‌های متقاطع (Crosstrain): به‌صورت متناوب روزهای پیاده‌روی را با دوچرخه‌سواری، شنا، تمرین با وزنه، تمرین دایره‌ای یا ورزش‌های دیگر، تعویض کنید.

این مطلب چطور بود؟
[Total: 3 Average: 5]
این مطلب را از دست ندهید :
درمان مواد مخدر با یوگا
   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.