احتمال شروع واکسیناسیون عمومی واکسن ایرانی کرونا تا پیش از عید زمان تقریبی مطالعه : 1 دقیقه

احسان شمسی کوشکی، دبیر کمیته اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، در مورد آخرین وضعیت داوطلبینی که واکسن کرونا ایرانی را تزریق کرده‌اند گفت: حال داوطلبان خوب است، تاکنون عوارض نامطلوب جدی وجود نداشته و 7 داوطلب دیگر امروز واکسن ایرانی را تزریق می‌کنند.

شمسی کوشکی اعلام کرد: کمیته اخلاق با پایش داده‌ها به 7 داوطلب جدید مجوز تزریق واکسن را اعطا کرده است، هر اتفاقی در روند تست بالینی واکسن کرونا ایرانی رخ دهد، توسط کمیته اخلاق در پژوهش تعین و تکلیف می‌شود. خوشبختانه تا کنون عوارض نامطلوب جدی برای داوطلبانی که واکسن را تزریق کرده‌اند گزارش نشده، به این ترتیب گروه جدید می‌توانند واکسن را تزریق کنند.

لازم به ذکر است واکسن ایرانی کرونا تاکنون در دو سری برای سه نفر و سپس چهار نفر تزریق شد، در این فرآیند، هر گروه به شرط سلامت جسمانی و عدم بروز عوارض جدی از محل قرنطینه به خانه منتقل می‌شوند و گروه بعدی واکسن را تزریق می‌کنند.

اما علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به کاهش آمار مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا اعلام کرد: تمام تلاش ما این است تا اولین فاز واکسیناسیون عمومی کرونا تا پیش از عید صورت گیرد، هدف از فاز اول واکسیناسیون، جلوگیری از مرگ و میر بیماران است و در این فاز واکسن برای مبتلایان به کرونا تزریق می‌شود. ما در فاز 3 و 4 با هدف قطع زنجیره بیماری واکسیناسیون عمومی را برای افراد غیر بیمار نیز انجام می‌دهیم.

منبع : itresan

این مطلب چطور بود؟
[Total: 3 Average: 5]
   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *